9 травня 2024 р. викладачі кафедри германської філології та методики викладання іноземних мов та кафедри прикладної лінгвістики, здобувачі освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня зі спеціальностей 014 Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література, 035 Германські мови та літератури (переклад включно) долучилися до інтерактивної онлайн-лекції Noticing and teaching/ learning academic language доктора Пеетера Махісто (Dr. Peeter Mehisto, Professor, Honorary Research Associate, IOE, Faculty of Education and Society, University College London).

Головною метою лекції було визначення поняття «академічна мова», її значущості та шляхів навчання. Лектор разом із учасниками окреслили відмінності між соціальною та академічною мовою. Було зроблено акцент на необхідності активного вивчення академічної мови для викладання інших дисциплін, проведення наукового дослідження, опанування різних мовленнєвих функцій та розвитку критичного мислення. Запропонований лектором онлайн-ресурс, Manchester Academic phrase book, є цінним під час написання будь-якої наукової роботи (наприклад, Action research майбутніми вчителями англійської мови).

Доктор Пеетер Махісто відповів на численні запитання учасників лекції, пов’язані із академічною доброчесністю та науковим плагіатом, тощо, надав матеріали для подальшого вивчення та осмислення, анонсував наступну зустріч із українськими колегами та студентами.

Навчально-практичний захід об'єднав як студентів, так і викладачів, із Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Прикарпатського державного університету імені Василя Стефаника та інших ЗВО.

Дякуємо спікеру, студентам та викладачам, які брали активну участь в обговоренні цікавих і складних питань. Висловлюємо особливу подяку модератору зустрічі, Наталії Прокопчук, доценту кафедри міжкультурної комунікації та іншомовної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка.