Підрозділи
Напрямки роботи
1. Соціальна робота зі студентами
- Дотримання прав та соціальних гарантій студентів пільгових категорій;
- Надання матеріальної допомоги та заохочення;
- Призначення іменних стипендій;
- Здійснення роботи щодо виконання державних та регіональних програм з оздоровлення та організації відпочинку студентської молоді;
- Організація роботи щодо утвердження здорового способу життя серед студентської молоді.
- Грошове забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
Призначення і виплата стипендії студентам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у НДУ імені Миколи Гоголя регулюється Порядком призначення і виплати стипендії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №822 від 12.07.04 р.
Дитиною-сиротою є дитина, у якої померли чи загинули батьки (ст. 1 Закону від 13.01.05 р. №2342-ІV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»).
Особам із числа дітей-сиріт є особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки.
Діти, позбавлені батьківського піклування, – діти, які залишилися без піклування батьків у зв’язку з позбавленням їх батьківських прав, відібранням у батьків без позбавлення батьківських прав, визнанням батьків безвісно відсутніми або недієздатними, оголошенням їх померлими, відбуванням покарання в місцях позбавлення волі та перебуванням їх під вартою на час слідства, розшуком їх органами внутрішніх справ, пов’язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження, тривалою хворобою батьків, яка перешкоджає їм виконувати свої батьківські обов’язки, а також підкинуті діти, батьки яких невідомі, діти, від яких відмовилися батьки, та безпритульні діти.
Студенти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м’яким інвентарем за нормами, установленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів.
Особам, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, до завершення навчання в закладі надається щорічна допомога для придбання навчальної літератури (урегульовано пп. 1 п. 13 постанови КМУ від 05.04.94 р. №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування») у розмірі трьох мінімальних ординарних (звичайних) академічних стипендій (абзац п’ятий ст. 8 Закону №2342). Її виплата здійснюється протягом 30 днів після початку навчального року за рахунок коштів, передбачених для навчальних закладів у відповідних бюджетах.
Цю допомогу отримують (ст. 1 згаданого Закону):
- особи віком від 18 до 23 років, у яких у віці до 18 років померли або загинули батьки;
- особи, які були віднесені до дітей, позбавлених батьківського піклування.
Зверніть увагу: діти-сироти, які перебувають під піклуванням (до 18 років), не належать до зазначеної категорії осіб, отже, й допомога на придбання навчальної літератури їм не виплачується.
2. Співпраця зі студрадою університету
- Забезпечення і захист прав та інтересів студентів, зокрема стосовно організації навчального процесу;
- Забезпечення виконання студентами своїх обов'язків;
- Сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
- Сприяння створенню відповідних умов для проживання і відпочинку студентів;
- Сприяння діяльності студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за організація співробітництва зі студентами інших вищих навчальних закладів і молодіжними організаціями.
3. Робота зі студентами в гуртожитках.
- Спільна робота із заступниками деканів по роботі в гуртожитках, комендантами гуртожитків по поселення до гуртожитків.
- Проведення виховної роботи в гуртожитках університету згідно плану.
- Формування студентських рад гуртожитків, які визначені “Положенням про студентську раду гуртожитку”.
- Проведення спортивно-масових заходів зі студентами, які проживають у гуртожитках.
- Проведення профілактично – роз’яснювальної роботи з утвердження здорового способу життя серед студентів гуртожитків, внесення пропозицій щодо покращення побуту та дисципліни в гуртожитках.
- Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед студентської молоді щодо правил проживання в гуртожитку, зберігання державного майна на території університету.
4. Озвучення заходів.
5. Послуги костюмера.