Підрозділи

Гоголезнавчий центр

Профком працівників

Університетський психологічний центр

Юридична консультативна служба

Центр професійного розвитку

Відділ практики

Відділ виховної роботи, соціокультурної діяльності та промоції

Міжнародна співпраця

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Цивільний захист та охорона праці

Навчальна науково-дослідна лабораторія

Видавництво

Навчання іноземних громадян

Окремим напрямком діяльності Юридичної консультативної служби є кіберзахист, що включає:

  • розробку нормативно-правової бази щодо захисту інформації, яка циркулює в Університеті, зокрема проекту Політики інформаційної безпеки Університету;
  • проведення фахових заходів з кібербезпеки, зустрічей студентів та працівників Університету із фахівцями відповідних державних органів;
  • консультування працівників Університету та окремих відділів з питань інформаційної безпеки.

«Політика безпеки інформації, яка циркулює в АС класу 3 Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя», що є документом, необхідність впровадження якого є вимогою законодавства України та рекомендацій міжнародних стандартів інформаційної безпеки ISO/IEC 27000. Так політика безпеки інформації в Університеті поширюється на об’єкти комп’ютерної системи, які безпосередньо чи опосередковано впливають на безпеку службової інформації. В Університеті зберігаються і обробляються дані, пов'язані не тільки із забезпеченням освітнього процесу, а й з науково-дослідними і проектно-конструкторськими розробками, персональні дані студентів і співробітників, службова, комерційна та інша конфіденційна інформація. Зростання кількості злочинів у сфері високих технологій диктує свої вимоги до захисту ресурсів обчислювальних мереж Університету і ставить завдання щодо побудови ними власної інтегрованої системи безпеки. Вирішення цього завдання потребує наявності нормативно-правової бази, формування концепції безпеки,  розробки заходів,  планів і процедур щодо безпечної роботи,  проектування,  реалізації і супроводу технічних засобів захисту інформації у рамках закладу освіти.  Ці складові визначають єдину політику забезпечення безпеки інформації в НДУ ім. Миколи Гоголя.

Очевидно також, що впровадження сучасних передових систем захисту інформаційного простору Університету є нагальним завданням з огляду на реалії кіберзагроз, а його реалізація в ЗВО має максимально заохочуватись.

Зокрема, за сприяння Юридичної консультативної служби 04.11.2022 року було проведено зустріч студентів ОП Право бакалаврату та магістратури денної та заочної форм навчання з представниками відділу протидії кіберзлочинам у Чернігівській області Департаменту Кіберполіції України, де студентів було поінформовано про платформу кіберполіції «Мрія» https://mriya.social/.

Студенти-юристи дізнались, що Платформа «Мрія», яка являється виробником проектів за підтримки Кіберполіції України та волонтерів. Передусім, big idea з’явилась давно співпрацювати з підписниками, тоді розпочалась практика у блокуванні телеграм-каналів нарко-магазинів через бот, що давало значний ефект. Але 24.02.2022 - початок війни, дав зрозуміти нам важливість інформаційної підтримки наших військових, а також протидії кремлівським медіа-пропагандистам. Тому даний бот було переформатовано на опрацювання фейкових та проросійських ресурсів, котрі в подальшому “йдуть” на блокування.

Кіберполіція України, спільно з волонтерами та небайдужими громадянами перетворила проект «МРІЯ» у сильну ініціативу протидії російським окупантам в медіа-просторі. Найбільша сила нашої спільноти — це наші підписники, завдяки Вам, ми успішно блокуємо та протидіємо російській агресії в Інтернеті.

Крім того, був створений чат-бот для громадян - “Народний месник”. Сюди надсилають інформацію про пересування ворожої техніки, російських військових та їх поплічників, виявлених мародерів або ж знайдені нерозірвані боєприпаси.

А також протягом насичених місяців війни, ми розуміли, що людям потрібно відволікатися, як від завдань у кібер-світі, так і від новин, була розроблена благодійна гра “Котяцький драйв”, де котики-військові, бійці територіальної оборони та поліцейські звільняються рідну землю від рашистської навали.

MRIYA об’єднує під одним ім’ям всі напрямки нашої діяльності, особливо створених під час війни!

Також студенти дізнались про основні напрямки роботи кіберполіції, зокрема, особливості такої роботи в умовах війни з рф. Працівники відділу протидії кіберзлочинам розповіли і про поширені випадки кібершахрайства, а також про заходи безпеки, якими не потрібно нехтувати.

Аналогічний захід на численні прохання студентської спільноти було проведено 15.11.2022 для всіх студентів факультету філології, історії та політико-юридичних наук. Цього разу на заході також були присутні представники Департаменту кіберполіції України (м. Київ), які також разом із студентами взяли участь в обговоренні важливих питань протидії російській агресії у кіберпросторі та запобігання шахрайським діям у мережі інтернет.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative