Підрозділи

Юридична консультативна служба

Центр професійного розвитку

Відділ практики

Відділ виховної роботи, соціокультурної діяльності та промоції

Міжнародна співпраця

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Цивільний захист та охорона праці

Навчальна науково-дослідна лабораторія

Видавництво

Навчання іноземних громадян

ЦЕНТР ГУМАНІТАРНОЇ СПІВПРАЦІ З УКРАЇНСЬКОЮ ДІАСПОРОЮ НІЖИНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИКОЛИ ГОГОЛЯ

Cтворено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1999 року. Діяльність Центру спрямована на поліпшення роботи з українською діаспорою та надання їй практичної допомоги в гуманітарній сфері. Це передбачає забезпечення науково-освітніх потреб українців закордоння, а також духовно-культурний обмін та туристсько-краєзнавчу роботу.

Упродовж функціонування Центру склалися дружні стосунки з українськими громадами Казахстану, Грузії, Молдови та українськими громадами, які проживають в Європі, США, Канаді та Австралії.

Центр має друковані видання, які розповсюджуються як в Україні, так і серед українців діаспори. За ініціативи Центру проводяться міжнародні та Всеукраїнські конференції, пов’язані з проблемами діаспори, культурно-мистецькі акції, фестивалі, конкурси.

Центр завжди відкритий для співпраці з усіма небайдужими до збереження національних звичаїв і традицій, пропагування української культури, виховання в молодого покоління почуття патріотизму, гордості за свою Батьківщину.

Адреса: вул. Графська, 2, м. Ніжин, 16600, Чернігівська обл., Україна.

Тел. ( 04631) 7-19-59, ukr_diaspora@ukr.net

Інтерв`ю з директором Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Надією Онищенко на українському радіо.

Тема: Культурне і ділове співробітництво регіонів країни з українською діаспорою.

Для України етнічної й зарубіжної

«Високо цінуємо Ваш ентузіазм, відкритість до взаємодії, Вашу працю: друковані видання, читачами яких є українці в етнічній Батьківщині та за її межами, культурно-мистецькі акції, фестивалі, конкурси, міжнародні наукові конференції – це та практична допомога, яку здійснює Центр для українців закордоння. Ви моніторите науково-освітні та духовно-культурні запити української діаспори та вчасно на них реагуєте. З глибокою вдячністю згадуємо Вашу участь у заходах МІОКу, нашу участь у міжнародних конференціях, які організовували в Ніжині. Переконані, що лише спільнодія людей, об’єднаних ідеєю праці для добра української спільноти, дасть добрий результат».

Таке привітання надіслали в Гоголівський виш з Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» з нагоди 20-річчя створення Постановою Кабінету Міністрів України Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою.

Подія стала приводом не тільки для святкування, а й для оцінки зробленого, ділової розмови про подальше вивчення й пропагування наукових і культурних досягнень українців закордоння. У заході взяли участь викладачі, студенти й ліцеїсти, котрі уважно слухали ректора університету доцента Олександра Самойленка, доцента кафедри української літератури та журналістики Оксану Капленко, доцента кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Валентину Сидоренко, директора бібліотеки імені академіка М. О. Лавровського Олександра Морозова, завідувачку дитячого садочка № 13 імені Софії Русової Наталію Примушко та її вихованців, вокалістів Дмитра Бутрея та Ярослава Йотку.

Дякуємо всім за привітання й за творчу плідну співпрацю.

Надія Онищенко,

директорка Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою НДУ імені М. Гоголя