16 травня 2024 року зі здобувачами спеціальності Дошкільна освіта в межах вивчення дисципліни "Національно-патріотичне виховання з основами народознавства"(провідний викладач О. Лісовець) долучились до участі у літературно-мистецькій годині «Світло театральної магії – Марія Заньковецька», присвяченій 170-річчю від дня народження видатної української акторки Марії Заньковецької.

Захід, організований провідними фахівчинями бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Юлією Рожок та Юлією Бездуховою, був наповнений цікавими подіями з життя і творчості видатної акторки, відеофактами про її неймовірний талант, особисте життя, відданість своїй професії та українському народу. Студенти поринули у світ української культурної спадщини, де яскравою постаттю є наша землячка - Марія Заньковецька! Акторка все своє життя була віддана своєму народові, мала тверду волю і відстоювала свою принципову проукраїнську позицію. А ще як і кожна українська жінка - берегиня свого сімейного вогнища, Марія Костянтинівна була прекрасною господинею, готувала неймовірний яблучний пиріг за власним особливим рецептом. Саме таким пирогом, виготовленим за рецептом видатної української акторки, пригостили нас пані Юлії. Щиро дякуємо шановним Юлії Рожок та Юлії Бездуховій за цікавий, пізнавальний, історично-мистецький захід. Саме такі заходи виховують у студентів дух патріотизму, гордість за свою Батьківщину та формують соціально-громадянську компетентність!