Вступникам

Інформаційний стенд приймальної комісії

Правила прийому

Підготовчі курси

Освітні центри «Донбас-Україна» та «Крим-Україна»

Новини

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя бере участь у реалізації експериментального проєкту Міністерства освіти і науки України щодо надання державних грантів для здобувачів вищої освіти у 2024 році. Вступники на освітній ступінь бакалавр, які обрали денну форму навчання, що фінансується за кошти фізичних або юридичних осіб (контрактна форма навчання) мають можливість отримати фінансову допомогу від держави, яка покриватиме повністю або частково вартість навчання за обраною освітньою програмою.

Скористатися державним грантом на навчання можуть вступники, які мають результати НМТ з будь — яких двох предметів з оцінками:

• від 150 балів (грант І рівня);

• від 170 балів (грант ІІ рівня).

Розміри гранту становлять:

• 15 000 грн. — грант І рівня;

• 25 000 грн. — грант ІІ рівня.

Розмір грантового фінансування для вступників до Ніжинського державно університету імені Миколи Гоголя може бути збільшений за рахунок коефіцієнтів для відповідних спеціальностей.

Коефіцієнт 1,5 встановлюється для таких освітніх програм Ніжинського університету:

• 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)
  • 014.021 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (англійська))
  • 014.022 Середня освіта (Мова і зарубіжна література (німецька))
  • 014.03 Середня освіта (Історія та громадянська освіта)
  • 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
  • 014.04 Середня освіта (Математика)
  • 014.05 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)
  • 014.06 Середня освіта (Хімія)
  • 014.07 Середня освіта (Географія)
  • 014.08 Середня освіта (Фізика та астрономія)
  • 014.09 Середня освіта (Інформатика)
  • 014.15 Середня освіта (Природничі науки
  • 012 Дошкільна освіта
  • 013 Початкова освіта
  • 091 Біологія та біохімія
  • 102 Хімія
  • 103 Науки про Землю
  • 105 Прикладна фізика та наноматеріали
  • 106 Географія
  • 181 Харчові технології

Розмір гранту І рівня становить 22 500 грн, ІІ рівня — 37 500 грн відповідно.

Коефіцієнт 1,3 встановлюється для освітніх програм Ніжинського університету:

• 024 Хореографія
  • 025 Музичне мистецтво
  • 035.01 Українська мова та література
  • 122 Комп’ютерні науки
  • 123 Комп’ютерна інженерія
  • 226 Фармація, промислова фармація

Розмір гранту І рівня становить 19 500 грн, ІІ рівня — 32 500 грн відповідно

На грант ІІ рівня з коефіцієнтом 1,00 можуть претендувати вступники таких освітніх програм Ніжинського університету:

• 061 Журналістика
  • 073 Менеджмент
  • 081 Право
  • 242 Туризм і рекреація
  • 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії
  • 035 Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська))

Розмір гранту ІІ рівня становить – 25 000 грн.

На інші освітні програми Ніжинського університу діє коефіцієнт 1,00. Розмір гранту І рівня становить 15 000 грн, ІІ рівня — 25 000 грн відповідно.

Щоб податися на грант необхідно:

1. Обрати для навчання у своєму електронному кабінеті вступника освітню програму в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.

2. Укласти договір про навчання з університетом та зрозуміти, яку частину вартості покриває грант.

3. Після зарахування на обрану освітню програму подати заяву через свій е-кабінет в ЄДЕБО з 5 вересня до 31 жовтня 2024 року.

4. Отримати повідомлення про призначення державного гранту з річною сумою, яку виплачуватимуть двома платежами протягом навчального року.

Після подання заяви вступнику необхідно встановити мобільний застосунок «Дія», пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію, обрати у мобільному застосунку «Дія» послугу з надання гранту та відкрити в одному з банків України рахунок зі спеціальним режимом використання для зарахування гранту. Якщо вступник/вступниця неповнолітні, то запит на отримання державного гранту подає один з батьків чи законний представник.

Здобувач освіти другого або наступних років навчання, якому наданий державний грант на перший рік навчання може подати до МОН заяву про продовження надання державного гранту через особистий електронний кабінет здобувача освіти в Єдиній базі з 01 до 30 вересня відповідного навчального року.

Розмір державного гранту на другий та наступні роки навчання розраховується з урахуванням зміни вартості освітньої послуги за відповідною освітньою програмою, встановленою закладом вищої освіти (не більше як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік).

Для отримання додаткової інформації чи уточнень звертайтеся до приймальної комісії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Ніжин, вул.Графська 2, 111 аудиторія Гоголівського корпусу.