ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій
Навчальна та науково-дослідна база “Лісове озеро” факультету природничо-географічних і точних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя
Навчально-дослідна база “Лісове озеро” (далі у тексті – біостаціонар), загальною площею 2,16 га, сформована у 1970 році. Територія біостаціонару знаходиться на березі озера Трубин – гідрологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення, поблизу с. Ядути Ніжинського району Чернігівської області.
На даний час є структурним підрозділом факультету природничо-географічних і точних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, створеним для виконання навчальної та науково-дослідної роботи студентів і викладачів факультету природничо-географічних і точних наук, проведення наукових з’їздів та конференцій.
У своїй діяльності біостаціонар керується чинним Законодавством України, Статутом університету та Положенням про навчальну та науково-дослідну базу “Лісове озеро” факультету природничо-географічних і точних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (схваленого Вченою радою факультету 26.01.20 p., протокол № 2).
Для проведення виїзних навчальних практик біостаціонар облаштований будиночками, їдальнею, спортивним майданчиком та навчальними аудиторіями з: зоології безхребетних та хребетних тварин; з ботаніки (анатомії та морфології рослин, систематики вищих рослин).
Завдання біостаціонару:
- організація та проведення навчально-польових та виробничих практик студентів;
- проведення наукових досліджень за тематиками ботанічного, екологічного, зоологічного напрямків, які передбачені планами наукової роботи кафедри і факультету в цілому;
- проведення моніторингових досліджень (спостереження, обліки) щомісячно протягом року за відповідними групами тваринного та рослинного світу;
- проведення досліджень для написання курсових, дипломних, магістерських та інших наукових робіт студентами та аспірантами факультету;
- розробка пропозицій щодо ефективних методик з питань охорони рослинного, тваринного світу та біогеоценозів.
На біостаціонарі проводиться навчальна робота зі студентами І-ІІІ курсів сп. 014.05 Середня освіта (Біологія і здоров’я людини), 091 Біологія, 014.15 Середня освіта (Природничі науки) денної та заочної форм навчання наступних навчально-польових практик:
- з ботаніки (анатомії і морфології рослин);
- з зоології (хребетних і безхребетних).
Науково-дослідна робота викладачів, аспірантів та студентів виконується за планом науково-дослідницької роботи кафедр факультету.
Напрями роботи:
- тваринний світ Середнього Придесення;
- моніторинг зимуючих птахів;
- моніторинг міграції птахів під егідою Європейського союзу охорони птахів;
- моніторинг популяцій рукокрилих тварин;
- рослинний світ Чернігівщини та його охорона.
На базі біостаціонару надається методична та практична допомога школам, станціям та гурткам юннатів, літнім таборам з питань вивчення природи та її охорони.
В цілому, проводяться різноманітні заходи по пропаганді з проблем охорони природи серед населення Ніжинського та прилеглих до нього районів Чернігівської області, у літніх таборах, будинках та базах відпочинку.
Галерея зображень
- Переглянути Переглянути
- Переглянути Переглянути
- Переглянути Переглянути
- Переглянути Переглянути
- Переглянути Переглянути
http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/kafedra-biologiji/navchalna-ta-naukovo-doslidna-baza-lisove-ozero#sigProId3a957887e6