Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Контакти

Дотримання норм Положення «Про академічну доброчесність» є обов’язковим для педагогічних, наукових, науково-педагогічних, інших працівників Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та здобувачів освіти.

В рамках вивчення таких дисциплін, як «Основи наукових досліджень», «Вступ до спеціальності «Музичне мистецтво»» студенти Навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського   знайомляться з принципами й нормами академічної доброчесності та культури поведінки всіх учасників освітнього процесу. Гарантом програми «Музичне мистецтво», кураторами груп та керівництвом ННІ мистецтв були організовані зустрічі зі здобувачами освіти на яких обговорювалися питання академічної доброчесності, питання щодо запобігання порушення правил і норм академічної доброчесності, а також відповідальності  у разі їх недотримання.

Провідними фахівцями інституту мистецтв та гарантом освітньої програми проводяться зустрічі зі здобувачами ОП «Музичне мистецтво», на яких  обговорюються різноманітні питання щодо проблеми академічної доброчесності.

24 лютого 2021 року в Навчально-науковому інституті мистецтв імені Олександра Ростовського відбувся консультативна зустріч на тему: «Академічна доброчесність: теорія та практика» для здобувачів освітньої програми «Музичне мистецтво» зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво».

Зустріч проводилася відповідно завдань роботи навчально-наукової лабораторії мистецької освіти Навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського.  Спікером заходу виступив керівник лабораторії –  Дворник Юрій Феодосійович,  доцент кафедри інструментально-виконавської підготовки, кандидат педагогічних наук.

Здобувачі навчилися розділяти поняття етичних і юридичних аспектів концепції академічної доброчесності, дізналися, як можна виявити факт її порушення і що робити в разі звинувачень у невиконанні норм академічної доброчесності, а також торкнулись таких важливих питань, як: правила академічної доброчесності в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя; основні поняття академічної доброчесності та їх тлумачення; основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів.
  

3 березня 2021 року в Навчально-науковому інституті мистецтв імені Олександра Ростовського в. о. завідувача кафедри музичної педагогіки та хореографії – кандидат педагогічних наук, доцент Коваль Олена Віталіївна провела методичний тренінг на тему: «Академічна доброчесність в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя» для здобувачів освітньої програми «Музичне мистецтво» зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво».

До переліку питань тренінгу були включені такі аспекти проблеми: про особливу уважність при опрацюванні матеріалів, досліджень та застосування програмних засобів для встановлення доброчесності у своїх наукових роботах та про існуючі інтернет-ресурси для безкоштовної самоперевірки результатів власних наукових досліджень. Слухачів було ознайомлено з матеріалами, розміщеними на сайті університету у розділі «Центр забезпечення якості освіти, акредитації та ліцензування освітньої діяльності», що стосуються проблеми академічної доброчесності, а також з переліком безкоштовних ресурсів, рекомендованих для самоперевірки наукового доробку викладачів та здобувачів вищої освіти на унікальність.

 

11 березня 2021 року в Навчально-науковому інституті мистецтв імені Олександра Ростовського гарант ОП 025 «Музичне мистецтво» – заслужений діяч мистецтв України, професор Шумська Людмила Юріївна провела консультативну співбесіду зі здобувачами освітньої програми «Музичне мистецтво» зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво». 

Було розглянуто висвітлення проблеми академічної доброчесності на сайті НДУ імені Миколи Гоголя, проаналізовано зміст нормативних документів університету: наказ ректора по Ніжинському державному університету імені Миколи Гоголя «Про процедуру впровадження антиплагіатної системи», Положення Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

15  березня 2021 року відбулася зустріч здобувачів освітньої програми «Музичне мистецтво» зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво» з кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри інструментально-виконавської підготовки Щербініною Ольгою Миколаївною.

Доповідач звернула увагу студентів на зміст статті 42 Закону України «Про освіту», в якій висвітлено принципи академічної доброчесності, порядок дотримання та ознаки порушення академічної доброчесності, а також види академічної відповідальності учасників освітнього процесу за конкретні порушення академічної доброчесності. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text

На зустрічі розглядалися питання змісту поняття «академічна доброчесність» в історичному аспекті: судження Г. Сковороди, В. Сухомлинського, принципи академічної доброчесності: чесність, довіра, справедливість (об’єктивне оцінювання), взаємодія (прислухання до думки іншого), відповідальність, сміливість, а також ознаки порушення принципів академічної доброчесності.

Здобувачам була надана інформація щодо SAIUP –  проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні, як ініціативи, спрямованої на системні зміни в українській вищій освіті: підвищення якості,  створення умов для реалізації найбільш обдарованих студентів, покращення іміджу українських університетів та запропоновано ознайомитись зі змістом сайту проєкту.

https://academiq.org.ua/pro-proekt/proekt-v-universytetah/

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative