Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

12 вересня 2024 року в читальній залі №2 за сприяння працівників бібліотеки імені М.О. Лавровського НДУ імені Миколи Гоголя відбулася лекція відомого українського вченого-філолога, культуролога, краєзнавця, доктора філологічних наук, професора Самойленка Григорія Васильовича. Цей захід було проведено у межах вивчення студентами спеціальності 012 Дошкільна освіта навчальної дисципліни «Методика ознайомлення дошкільників із соціумом».

Формування у дітей соціально-громадянської компетентності, основ патріотизму – одне з найважливіших завдань дошкільної освіти. Воно реалізується вихователями, які мають бути глибоко обізнаними з культурою та історією свого народу та рідного краю, бути справжніми патріотами.

Справжньою скарбницею знань для студентів про історико-культурну спадщину Ніжина, Чернігівщини є наукові праці професора Г.В. Самойленка. Григорій Васильович – автор 82 монографій, більш як 600 наукових праць, у тому числі – підручників, посібників, наукових статей; має велику кількість державних і міжнародних нагород та відзнак за наукові досягнення.

Провідний бібліотекар С.С. Оніщенко ознайомила присутніх з науковим доробком Г.В. Самойленка, нагородами та відзнаками, які отримав відомий вчений.

До участі у заході долучилися викладачі кафедри дошкільної освіти доц. Н.П. Пихтіна (в.о. завідувача кафедри), доц. Л.В. Бобро (провідний викладач курсу «Методика ознайомлення дошкільників із соціумом»), доц. С.І. Матвієнко (співкерівник Мінімузею регіональної культури спец. 012 Дошкільна освіта) та 24 студента-дошкільника.

У лекції Г.В. Самойленка було зазначено, якою самобутньою є культура Ніжина, розкрито основні етапи розбудови художньо-краєзнавчої справи у Ніжинській вищій школі, проаналізовано напрями культурологічних досліджень, які здійснювалися науковцями вишу у різні роки.

Григорієм Васильовичем було проілюстровано багаточисельні власні культурологічні праці, які стосуються творчої діяльності М. Гоголя, М. Заньковецької, ніжинського драматичного театру імені М. Коцюбинського.

Студенти щиро подякували Григорію Васильовичу Самойленку за цікаву зустріч, побажали йому здоров’я, натхнення та сил на нові наукові праці й викладацьку діяльність!

Переглянути фото з лекції

Допис підготувала