Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Важливою подією в діяльності кафедри дошкільної освіти з початком нового навчального року стало офіційне відкриття 26 вересня 2024 року Мінімузею регіональної культури. Мінімузей – своєрідний музейний осередок, який створюється в освітніх закладах, діяльність якого скеровується низкою державних законодовчо-нормативних документів у цій сфері.

До урочистої події кафедра дошкільної освіти підійшла з ґрунтовними напрацюваннями щодо вивчення студентами спеціальності 012 Дошкільна освіта культури рідного краю. З часу відкриття кафедри й до сьогодні викладачами кафедри спільно зі студентами, за участі музейників, митців міста, працівників бібліотеки НДУ ім. М. Гоголя, викладачів КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв ім. Марії Заньковецької», було проведено численні спільні художньо-краєзнавчі та творчі заходи.

Вагомий внесок в організацію експозиційної частини мінімузею упродовж років було зроблено його співкерівниками доц. С. Матвієнко та доц. О. Лісовець за підтримки викладачів кафедри дошкільної освіти.

У вступній частині відкриття мінімузею Ніна Пихтіна здійснила короткий екскурс в історію його створення через представлення основних подій, що пов’язані з потужним науковим підґрунтям до такої роботи – захистами дисертаційних досліджень: Світлани Матвієнко «Музична освіта та виховання дітей і молоді на Чернігівщині (ХVIII – ХIХ ст.)» (2010 р.) та Наталії Охріменко «Патріотичне виховання дітей 6(7) років засобами художнього краєзнавства» (2024 р., за наукового керівництваСвітлани Матвієнко), а такожпроведенням широкого кола заходів художнього краєзнавства на кафедрі дошкільної освіти. Доповнювали виступ Ніни Пихтіної численні фотоспомини, репрезентовані на відеоекрані.

Урочисту частину заходу відкрив вітальний виступ ректора університету Олександра Самойленка, який наголосив на важливості організації музейних осередків в освітніх закладах для плекання патріотів України, виховання у дітей і молоді духовності, любові до рідної культури. У привітаннях Олексія Тимошенка, Віталіни Скороход, Анастасії Козоріз, Юрія Дворника лунали побажання успішної діяльності мінімузею, висловлювалась підтримка щодо проведення спільних заходів. Співкерівники мінімузею регіональної культури доценти С. Матвієнко та О. Лісовець подякували гостям за увагу до створення такого музейного осередку в університеті.

Бажаємо Мінімузею регіональної культури плідної роботи, участі у цікавих проєктах, творчих здобутків!

Допис підготували:

в. о. завідувача кафедри дошкільної освіти доцент Ніна Пихтіна,