Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Директор Навчально-наукового інституту природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій НДУ імені Миколи Гоголя Юрій Філоненко взяв участь у черговому засіданні Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Ніжинській міській раді, яке провів заступник міського голови Сергій Смага.

Члени координаційної ради розглянули важливі питання про:

• допомогу військовим;
  • допомогу внутрішньо переміщеним особам і українським біженцям за кордоном;
  • соціальний захист вразливих груп і допомогу постраждалим від збройної агресії;
  • відродження, збереження і розвиток об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, як носія генетичного коду національної ідентичності.

Микола Шкурко презентував методичні рекомендації з поширення у Ніжинській територіальній громаді досвіду національного державного будівництва часів Війська Запорізького задля утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Присутні порушили важливе питання щодо збереження пам’яті про сучасних Героїв Ніжина, які захищають територіальну цілісність України та Героїв, які віддали життя в боротьбі за її незалежність.

Враховуючи важливість збереження пам’яті про загиблих захисників вчителька гімназії № 3, авторка книги Наталія Мазун підготувала та презентувала всім присутнім творчий доробок «Мужні воїни світла». У ній зібрані біографії та фото випускників Ніжинської гімназії №3, які загинули захищаючи незалежність та суверену цілісність України.