Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Деканат

Кафедра української мови, літератури, культурології та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Контакти

Кафедру германської філології та методики викладання іноземних мов було створено у 2019 році. Вона стала правонаступницею кафедр англійської мови і методики викладання та германської філології.

Кафедру англійської мови та методики викладання (з 1963 по 2004 р. кафедра англійської мови) було засновано в 1963 році. У різні часи кафедру очолювали доцент О.І. Близнюк, доцент Л.С.Панова, доцент В.О. Коломієць, доцент С.В. Тезікова, доцент О.М. Таран, доцент Є.О. Плотніков. Кафедра германської філології була заснована 1 вересня 1992 року як кафедра англійської філології, а в 2010 році отримала назву кафедри германської філології. Обов’язки завідувача у різні роки виконували доцент Н.М.Жилко (1992-1998), доцент А. М. Трибуханчик (2001-2005), професор С. І. Потапенко (1998-2001, 2005-2019).

З вересня 2024 року обов’язки завідувача кафедри виконує доцент Давиденко О. В.

На кафедрі працює 10 штатних викладачів та 2 викладачі за сумісництвом, у тому числі 1 доктор наук – професор, 8 кандидатів наук – доценти, 1 старший викладач, 1 викладач. Серед них:

  • викл. Бойко Ольга Василівна
  • доц. Давиденко Олена Василівна
  • проф. Колесник Олександр Сергійович
  • доц. Міщенко Тетяна Віталіївна
  • доц. Нагач Марина Володимирівна
  • доц. Плотніков Євгеній Олександрович
  • доц. Пономаренко Ольга Володимирівна
  • ст. викл. Сливка Валентина Петрівна
  • доц. Смелянська Вікторія Володимирівна
  • доц. Талавіра Наталія Михайлівна
  • доц. Таран Олена Миколаївна
  • доц. Тезікова Світлана Володимирівна

Лаборант кафедри – Майстренко Олена Михайлівна.

Пріоритетними завданнями кафедри є:

  • забезпечення освітнього процесу відповідно до освітніх програм;
  • впровадження науково-педагогічної діяльності на високому рівні;
  • створення умов для розвитку наукового і творчого потенціалу студентів і викладачів. 

Кафедра є випусковою для освітніх програм "Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література" першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти; Германські мови та літератури (переклад включно) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

 

Навчальна робота

Викладачі кафедри забезпечують викладання практичних і теоретичних  курсів згідно із затвердженими навчальними планами, які забезпечені робочими програми, силабусами, навчально-методичними комплексами, підготовленими завданнями до поточних та підсумкових модульних контрольних робіт із кожної навчальної дисципліни, підсумкових атестацій тощо.

Ресурси

Викладачі активно працюють в університетському навчальному інформаційно-комунікаційному середовищі Уніком (Moodle), де розміщені необхідні навчальні матеріали. Цю систему викладачі також використовують для проведення поточних та підсумкових модульних перевірок знань. Викладачі кафедри поєднують електронні та друковані засоби контролю.

Наукова робота

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов працює над науковими темами: "Сучасні підходи до методичної підготовки майбутніх вчителів англійської мови", "Когнітивно-дискурсивне вивчення германських мов".

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов відповідає за наукову роботу студентів. Протягом року викладачі кафедри активно залучають студентів до науково-дослідної роботи, а саме: керують курсовими та кваліфікаційними роботами; забезпечують діяльність науково-дослідницьких груп, гуртків; керують перекладацькою, мовною, науково-дослідницькою, навчальною, виробничою практиками; заохочують студентів до участі у наукових конференціях, гостьових лекціях, вебінарах та публікації статей.

 

Міжнародна діяльність кафедри полягає у:

1) Залученні провідних фахівців закордонних навчальних закладів до проведення занять для студентів, що навчаються на ОП, реалізація яких забезпечується НПП кафедри, зокрема:

  • відкрита лекція проф. М. Лоутон (Вулвергкмптонський університет, Великобританія) в межах ОК «Методика викладання іноземних мов» (квітень 2024)
  • викладання модуля ОК «Англійська мова» фахівцем з методики викладання іноземних мов Д. Паркер (США) у межах програми «Virtual English Language Educator», фінансованої посольством США в Україні (березень-травень 2024)
  • викладання модуля ОК «Англійська мова» фахівцем з методики викладання іноземних мов Jenine Silen (США) у межах програми «Virtual English Language Educator», фінансованої посольством США в Україні (вересень -листопад 2024)

2) Здійсненні заходів міжнародної академічної мобільності викладачів кафедри:

  • Участь доц. Смелянської В.В. у проєкті міжнародного обміну: Професійний розвиток український освітян у контексті викладання англійської мови як іноземної, США, Центр професійного навчання міжнародної дитячої освіти та Гантерський коледж Міського університету Нью-Йорка, RELO, Посольство США в Україні (26 січня 2024);
  • Участь доц. Смелянської В.В. у міжнародній програмі мікроступіня "Освітні інновації та лідерство" (Талліннський університет, 22 січня – 12 червня 2024);
  • Участь доц. Плотнікова Є.О. та доц. Талавіри Н.М у конференції "Інклюзивна освіта в Україні: вивчення можливостей в умовах кризи, спільна розробка практик та доказової бази" у межах проєкту "The UK-Ukraine Twinning Initiative" (Вулвергемптон, Великобританія) (липень 2024);
  • Участь доц. Давиденко О.В. та доц. Пономаренко О.В. у семінарах “AI Technologies in Education”, Baltic Regional Fund”, “Riga STEAM Ecosystem 2023-2026”, “Erasmus+ Opportunities” у межах проєкту регіонального співробітництва “Міст дружби: Рига – Ніжин” ( Рига, Латвія) (липень 2024);
  • наукове стажування доц. Плотнікова Є.О. у Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца (Німеччина) у межах проєкту «Управління інтернаціоналізацією та українсько-німецька академічна співпраця 2020-2023» (березень 2023)
  • участь доц. Плотнікова Є.О. у викладацькій мобільності у межах програми Erasmus+ в університеті імені Сулеймана Деміреля (Іспарта, Туреччина) (травень 2023)
  • навчальне стажування доц. Смелянської В.В. у Хантер Коледж (Нью-Йорк, США) (травень 2023)
  • Участь доц. Плотнікова Є.О. та доц. Пономаренко О.В. у тренінгу "Inclusivity Champion Training" у межах проєкту "The UK-Ukraine Twinning Initiative"(Вулвергемптон, Великобританія) (серпень 2023);
  • Участь доц.Плотнікова Є.О. у семінарі "Глобальна компетентність та проблеми різноманітності в інноваційній Європі" у межах проєкту проекту "Educhance") (Оснабрюк, Німеччина, Університетет прикладних наук) (вересень-жовтень 2023)
  • наукове стажування доц. Давиденко О.В. в Оснабрюкському університеті прикладних наук у межах проєкту «Diverschance East – global competence development and diversity challenges in an innovative Europe» (Оснабрюк, Німеччина) (жовтень 2023)

 

Контакти:

E-mail: kafedraammv328@ndu.edu.ua

 

Галерея зображень

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-22

Приймальна комісія: (04631) 7-80-70

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative