Факультет філології, історії та політико-юридичних наук
Наші перші педагогічні кроки: від теорії до практики

Здавалося, лише вчора студенти 4-го курсу вперше переступили поріг школи, а сьогодні вже повернулися до рідних стін Гоголівського вишу.
01 квітня 2025 року відбувся захист педагогічної практики, на якому студенти-випускники бакалаврату мали нагоду розповісти про результати своїх педагогічних пошуків, досягнень та поділитися досвідом, якого набули в гімназіях м. Ніжина.
Детальніше ...Навчально-краєзнавчий студентський проект «Подорожуємо Німеччиною»

На факультеті філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя в рамках вибіркового блоку дисциплін «Німецька мова на всі випадки життя» в березні 2025 р. було проведено навчально-краєзнавчий студентський проект «Подорожуємо Німеччиною». Студентам було запропоновано виступити в ролі працівників туристичної фірми і розробити тури Німеччиною. Розпочався пошук і обробка інформації з різних джерел. Весь процес пошуку проходив у дусі співпраці. Передбачалось використання нових лексичних одиниць та граматичних явищ, які мають місце у текстах туристичного спрямування. Для представлення міст учасники проекту обирали найпривабливіші фото, які висвітлюють міста Німеччині у їх неповторній красі і окреслюють їх особливості.
Детальніше ...Її голос – мішень для них: гендерно зумовлене онлайн-насильство щодо українських журналісток

4 квітня студенти-журналісти разом із професоркою НДУ імені Миколи Гоголя, докторкою наук із соціальних комунікацій Т. А. Дзюбою взяли участь у презентації та обговоренні дослідження «Її голос – мішень для них: гендерно зумовлене онлайн-насильство щодо українських журналісток».
Тема гендерно зумовленого насильства у віртуальному просторі – відносно нова, дослідження, здійснене ГО «Жінки в медіа», – одне з перших в Україні. Його актуальність – поза сумнівом, оскільки у вітчизняних медіа традиційно працює більшість жінок, а під час війни фемінізація цієї сфери поглибилася.
Детальніше ...Студент спеціальності "Журналістика" – учасник конкурсу «LIME. Go to read!»

29 березня підведено підсумки 7-го Всеукраїнського конкурсу фото- та відеоробіт «LIME. Go to read!». Організатори – кафедра реклами та зв’язків з громадськістю й кафедра інформаційних комунікацій Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Більше сотні учасників були відзначені дипломами та грамотами.
Участь у конкурсі брав і студент третього курсу спеціальності Журналістика Олександр Дусь. На конкурс були представлені дві фотороботи та дві роботи створені за допомогою штучного інтелекту. «Оскільки книга є серцем бібліотеки, то атмосфера оточуючих об’єктів може відрізнятися. Головне, щоб це була та сама тиша і спокій, які дозволяють зануритись у себе», – зазначив Олександр.
Детальніше ...Студенти-юристи НДУ гідно представили альма-матер на VIP-турнірі правників у столиці!

Тріумф майбутніх правників!
Студенти спеціальності «Право» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя взяли участь у престижному Всеукраїнському правовому VIP-турнірі, що відбувся в столиці України – місті Києві 28 березня 2025 року. Цей турнір зібрав найкращих молодих правників з провідних вишів країни, і наша команда продемонструвала високий рівень підготовки, аналітичного мислення та ораторської майстерності. Партнери заходу: Юридична газета, Юридичний вісник України, Інформаційно-аналітичне видання femida.ua, Інститут політико-правових та релігійних досліджень, Law & Events, Неформатне юридичне видання «Lойер», Ліга студентів АПУ, Асоціація юридичних клінік України, Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Детальніше ...Вітаємо Світлану Шило із призовим місцем у номінації «Переклад англійського поетичного твору українською мовою» у ІX Міжнародному студентському конкурсі перекладу

Вітаємо Світлану Шило, студентку 4-го курсу ФФПІЮН, здобувачку ОП 035 Філологія. Германські мови і літератури (перша – англійська) (переклад включно), із призовим місцем у номінації «Переклад англійського поетичного твору українською мовою» у ІX Міжнародному студентському конкурсі перекладу, що проводився кафедрою англійської прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Бажаємо Світлані творчої наснаги на подальші перемоги!
Детальніше ...Зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом України у В’єтнамі

27 березня 2025 року здобувачі освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також науково-педагогічні працівники, які забезпечують ці ОП, взяли участь у черговому заході в рамках проєкту «Дипломатичний фронт» за ініціативи Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції й Інформаційного центру ЄС. Цього разу спікером заходу був Олександр Гаман, Надзвичайний і Повноважний посол України у В’єтнамі, який презентував лекцію про особливості української дипломатії у цій азійській країні. Його виступ та подальший діалог зі слухачами дозволили студентам-міжнародникам безпосередньо з першоджерела дізнатися актуальну інформацію про сучасну дипломатичну практику України.
Детальніше ...
25 березня 2025 року у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулося засідання круглого столу «Ще раз зібрались ми до тебе, Тарасе…» (до 185-річчя виходу першого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка)

25 березня 2025 року у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулося засідання круглого столу «Ще раз зібрались ми до тебе, Тарасе…» (до 185-річчя виходу першого видання «Кобзаря» Тараса Шевченка).
Організатором заходу була кафедра української мови, літератури, культурології та журналістики. У зв’язку з безпековою ситуацією конференція проходила в форматі онлайн за допомогою системи Zoom.
Детальніше ...Світла пам'ять і вічна шана

23 березня 2025 року перестало битися серце Петра Максимовича Кобернюка – багатолітнього заступника декана філологічного факультету, керівника підготовчого відділення, старшого викладача кафедри української літератури Ніжинської вищої школи, улюбленця студентів, педагога від Бога. Викладацька постать П. М. Кобернюка – особливо виразна, фольклорно маркована, багатогранна й неповторна. У ній гармонійно поєдналися кращі риси вчителя вчителів, талановитого й людяного організатора освітнього й патріотично-виховного процесу. Колеги й студенти пам’ятають його як добру, світлу й уважну до чужих проблем людину. Він умів поєднувати вимогливість і батьківське піклування про кожного студента, виявляючи унікальність у своїй простоті й душевній красі.
Детальніше ...Гостьова лекція Олени Лаврінець

14 березня 2025 року відбулася гостьова лекція О. Я. Лаврінець, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», старшого наукового співробітника відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України «Граматичні категорії дієслова. Категорія стану в українській граматиці». На заході були присутні близько 50 слухачів, серед яких, окрім викладачів дисциплін філологічного фаху, – здобувачі програм «Середня освіта (Українська мова і література)» та «Філологія (Українська мова і література)» усіх рівнів вищої освіти (першого, другого та третього).
Детальніше ...