Факультет філології, історії та політико-юридичних наук
Вітаємо переможницю обласного етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2024-2025 н.р.
21 грудня 2024 року відбувся обласний етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в дистанційній формі. Метою проведення конкурсу є забезпечення всебічного розвитку й функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови свого народу.
Учасниками конкурсу стали 29 знавців рідної мови: 11 студентів закладів вищої освіти та 18 студентів закладів фахової передвищої освіти.
Від університету брали участь три здобувачі вищої освіти – переможці І етапу конкурсу: Катерина Бондаренко, Павло Нагорний та Юлія Клименко.
Перемогу (І місце) здобула студентка ІV курсу факультету філології, історії та політико-юридичних наук спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова та література) Юлія КЛИМЕНКО. Наукова керівниця – канд. філол. наук, доц. кафедри української мови, літератури, культурології та журналістики Пугач Валентина Миколаївна.
Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, невичерпної енергії та успіхів у фіналі!
Ректорат
Детальніше ...Брифінг до Дня української дипломатії
23 грудня 2024 року здобувачі вищої освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» взяли участь у традиційному щорічному брифінгу до Дня української дипломатії за ініціативи Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції й Інформаційного центру ЄС. Головним спікером заходу став Валерій Цибух, український дипломат, Надзвичайний та Повноважний посол України в Греції (2005-2010) та Албанії за сумісництвом (2006-2010). До брифінгу також долучились викладачі кафедр ЗВО, що забезпечують міжнародні студії в Україні.
Дякуємо за унікальну можливість розширити свої знання про сучасну українську дипломатію та отримати відповіді від запрошеного гостя на актуальні запитання!
Детальніше ...День бібліотеки на факультеті філології, історії та політико-юридичних наук
12 грудня 2024 року відбулася зустріч викладачів факультету філології, історії та політико-юридичних наук з працівниками бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Під час зустрічі обговорювалися ключові аспекти співпраці між факультетом та бібліотекою університету. Значну увагу було приділено актуалізації ресурсної бази бібліотеки відповідно до сучасних вимог. Заступниця директора книгозбірні Галина Осіпова продемонструвала можливості доступу до електронних ресурсів на сайті бібліотеки, розповіла про нові дистанційні бібліотечні сервіси на допомогу освітньому процесу.
Детальніше ...Новий погляд на творчість Пантелеймона Куліша: ніжинські аспіранти поспілкувалися з видатним літературознавцем Олесем Федоруком
11 грудня у залі засідань Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася важлива та предметна онлайн-зустріч. Аспіранти 2-го та 3-го курсів спеціальності 035 Філологія (Порівняльне літературознавство) мали можливість почерпнути неоціненні знання та цікавий досвід від українського філолога, літературознавця та завідувача рукописних фондів і текстології інституту літератури імені Т. Шевченка Олеся Федорука. Варто додати, що зустріч була організована доктором філологічних наук, професором Григорієм Самойленком.
Детальніше ...У співпраці з Освітнім домом прав людини в Чернігові
«Правда через історії». Таку назву має курс, створений фахівцями Освітнього дому прав людини в Чернігові (ОДПЛЧ). Саме цей курс став першою сходинкою у співпраці студентів та викладачів освітньої програми «Журналістика. Видавнича справа та редагування» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя з громадською організацією.
У рамках професійного спрямування освітньої програми і індивідуальної траєкторії навчання студента, а також задля підвищення кваліфікації, слухачам курсу випала нагода отримання актуальних практичних і теоретичних знань, навичок, оволодіти сучасними методами розв’язання професійних завдань, підвищити рівень професійної компетентності, вдосконалити існуючі знання.
Детальніше ...Зустріч з Ларисою Герасько
28 листопада 2024 року здобувачі освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», взяли участь у черговому заході в рамках проєкту «Дипломатичний фронт» за ініціативи Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції й Інформаційного центру ЄС. Гостем зустрічі була Лариса Герасько, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ірландії. Її виступ був присвячений питанням співпраці Ірландії та України в умовах повномасштабної російської агресії, зокрема, і нетрадиційним формам дипломатії (публічної, культурної, освітньої, кулінарної). Спікерка надала вичерпні відповіді на численні запитання слухачів щодо особливостей дипломатичної роботи в Ірландії.
Дякуємо організаторові - колективу факультету історії та міжнародних відносин Ужгородського національного університету за унікальну можливість розширити знання про сучасну дипломатичну практику України!
Детальніше ...
100% здобувачів магістерського ступеня спеціальності «ПРАВО» склали ЄДКІ! Вітаємо!
21 листопада 2024 року відбулося проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за спеціальностями 081 Право та 293 Міжнародне право для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти всіх форм здобуття освіти, освітня програма яких завершується у 2024-2025 навчальному році.
Детальніше ...Результати участі у презентаційному заході та вебінарі в рамках проєктів Жана Моне
Студенти-правники та науково-педагогічні працівники кафедри політології, права та філософії НДУ імені Миколи Гоголя 21 листопада 2024 року взяли участь у презентаційному онлайн заході освітніх проєктів «Стандарти ЄС у сфері свободи вираження поглядів та інформації», «Міграційна політика та право ЄС в контексті цілей сталого розвитку», «Доступ до правосуддя: кращі практики ЄС для України», який відбувся за підтримки Виконавчого агентства Європейського Союзу з освіти та культури в рамках програми Модуль Жана Моне ЕРАЗМУС+ на базі Навчально-наукового інституту права Сумського державного університету.
Детальніше ...22 листопада 2024 р. відбулась Всеукраїнська наукова конференція «Історія та історик: між наукою та політикою»
22 листопада 2024 р. на факультеті філології, історії та політико-юридичних наук кафедрами історії України і всесвітньої історії та міжнародних відносин було проведено Всеукраїнську наукову конференцію «Історія та історик: між наукою та політикою» (до 130-ти річчя від дня народження М.Н. Петровського).
Загалом у роботі конференції взяло участь 39 науковців із різних куточків України. Географія наукового заходу була представлена істориками-дослідниками з Інституту історії України НАН України, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Тараса Шевченка, Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Херсонського державного університету, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, УДУ імені М. Драгоманова, Українського державного університету науки і технологій, Ужгородського національного університету, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Були присутні студенти та аспіранти спеціальності 032 Історія та археологія.
Детальніше ...Участь у профорієнтаційному онлайн заході, організованому МОН України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації українського суспільства Victory Drones
21 листопада 2024 року в межах проєкту технологічної мілітаризації українського суспільства Victory Drones за сприяння Міністерства освіти і науки України проведено профорієнтаційну зустріч для студентів і науковців з представниками miltech-компаній.
Детальніше ...