Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Днями відбулась непересічна подія в мистецькому житті нашого міста: до Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя завітав народний артист України, доцент кафедри оперного співу Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Ігор Борко, який представив майстер-клас з сольного співу. Захід пройшов в межах програми ХХІ Відкритого Міжнародного юніорського конкурсу музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка за сприяння ректора НДУ імені Миколи Гоголя – доцента Олександра Самойленка та ректора НМАУ імені П. І. Чайковського – професора Максима Тимошенка.

В затишному залі Гоголівського корпусу зібрались представники художньої ради, журі та оргкомітету конкурсу, а також викладачі, студенти, магістранти, аспіранти мистецької платформи факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв, здобувачі та педагоги Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, учні та викладачі мистецьких шкіл Ніжина.

На майстер-класі Ігор Борко (ліричний тенор), презентував відомі вокальні твори – арії, романси, продемонструвавши неперевершений артистизм і блискучу вокальну техніку. Вихованці співака, студенти НМАУ імені П. І. Чайковського, також виступили з концертними номерами, й своїм гарним виконанням довели ефективність авторської вокальної методики свого вчителя. Це студент 4 курсу Михайло Тарнавський, магістрант Хе Му (здобувач з КНР) та студент 2 курсу Ярослав Муратов, які співали  у супроводі концертмейстера – Надії Чувпило.

На наступному етапі майстер-класу Ігор Борко продемонстрував свої методи роботи над співацькою технікою зі здобувачами бакалаврської та магістерської ОП «Музичне мистецтво»: до участі в показовому майстер-класі були залучені Олена Нестеренко, Світлана Сукачова та Вячеслав Кланюк, яким акомпанувала провідний концертмейстер кафедри вокально-хорової майстерності Галина Брюзгіна. Репетиційний процес пройшов змістовно, пізнавально, творчо й натхненно та викликав гарячі оплески слухачів.

Від Оргкомітету конкурсу висловлюємо щирі слова вдячності видатному українському співаку – Ігорю Миколайовичу Борку за цікавий та високо професійний майстер-клас! Чекаємо нових зустрічей на теренах Ніжина!

ДОВІДКОВО

Ігор Борко – яскравий представник сучасної української вокальної школи, багаторічний соліст Національної опери України. Школу фахової підготовки Ігор Миколайович пройшов на вокальному факультеті Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського в класі відомого оперного та естрадного співака – народного артиста України, професора Костянтина Огнєвого. Пізніше – брав участь у майстер-класах Ренати Фальтин (Берлінська вища музична школа) та Фіорелли Крамен-Форті (солістка театру Ла Скала). Співак є лауреатом численних міжнародних конкурсів в Чехії, Іспанії, Франції, США, Італії, Польщі,  а також є лауреатом мистецької премії імені О. Білаша.

Оперну кар’єру Ігор Борко розпочав в Одеському академічному театрі опери та балету, а з 2001 року став провідним солістом Національної опери України імені Т. Г. Шевченка, де виступав в спектаклях світового оперного репертуару: «Любовний напій» та «Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті, «Ріголетто» та  «Травіата» Дж. Верді,  «Фауст» Ш. Гуно, «Богема» та «Мадам Баттерфляй»  Дж. Пуччіні, «Кавалер троянд» Р. Штрауса, «Шукачі перлин» Ж. Бізе тощо.

Ігор Борко популяризував українське вокальне мистецтво в численних гастрольних турне світового рівня: у США, Канаді, Нідерландах, Іспанії, Бельгії, Німеччині, Франції, Данії, Італії, Японії, Китаї, Австрії, Угорщині, Румунії, Польщі, Росії, Азербайджані, Казахстані.

Людмила Шумська – заслужений діяч мистецтв України,

професор,