Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

В нашому університеті стало доброю традицією запрошувати перекладачів на зустрічі зі студентами. 18 квітня 2024 студенти груп ФА 31, ФА 41, СОА 41/42, СОН мали можливість по спілкуватися з цікавою людиною: Юлією Микитюк, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри німецької філології Львівського національного університету імені Івана Франка і перекладачкою.

Юлія Микитюк поділилася зі студентами своїм досвідом перекладу творів німецьких класиків та сучасних авторів. Свою кар’єру перекладача з німецької Юлія Микитюк розпочала у 2013 році з участі у перекладацькому проекті TransStar Europe. Саме цей конкурс, в якому взяли участь 150 учасників з України, Польщі, Німеччини, Чехії, Словенії та Хорватії, став щасливим квитком для перекладачки-початківця.

Сьогодні Ю. Микитюк відома як перекладачка творів німецьких письменників Е М. Ремарка «Тіні в раю», «Мансарда мрій», Б. Брехта «Непристойна стара», науково-популярної літератури (Воллебен П. «Таємниче життя дерев», С. Шталь «Твоїй внутрішній дитині потрібен дім»), літератури для підлітків (Л. Гуеншільд «Цілком дівчачі штукенції») тощо.

Студенти отримали корисні поради стосовно перших кроків у кар’єрі перекладача, дізналися про особливості співпраці з видавництвами та редакторами, почули про особливості стилю роботи перекладачки.

Бажаємо усім учасникам зустрічі вірити в себе, не здаватися і більше читати.

Інформацію про зустріч підготувала: М. Блажко, доцент кафедри прикладної лінгвістики, організатор зустрічі