Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Днями в столиці України – Києві відбувся «Другий Міжнародний культурно-митецький фестиваль пам’яті Героя України, академіка Мирослава Скорика», в якому, згідно з офіційним запрошенням ректора Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського – професора Максима Тимошенка, взяв участь Молодіжний хор «Світич» Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя під орудою професорів Людмили Шумської та Людмили Костенко.

В межах полівекторної акції, автором проєкту якої є дружина Мирослава Скорика – проректор з наукової роботи, професор НМАУ ім. П. І. Чайковського Адріана Скорик, відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Наукові і творчі діалоги співпраці в культурно-мистецькому просторі України», круглий стіл «Диригентсько-хорова освіта у викликах часу» до ювілею В. Петриченка, виставка нотно-книжкових видань «Олег Тимошенко та Мирослав Скорик: наукова та музична спадщина», показ документальних фільмів про діяльність академіків Олега Тимошенка та Мирослава Скорика, пам’яті котрих було присвячено захід, а також великий концерт – «Корифеї Alma Mater» за участю відомих солістів та студентських творчих колективів.

За сприяння ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – доцента Олександра Самойленка хор «Світич» зміг взяти участь у цьому престижному заході, де представив мистецькі традиції нашого вишу. У виконанні колективу прозвучав відомий твір Мирослава Скорика на вірші Івана Франка – кантата «Весна» (1-3 частини) у супроводі концертмейстера – доцента Олени Спіліоті.

Також, у концерті виступили: Студентський хор НМАУ під орудою Героя України, народного артиста України, академіка Євгена Савчука, Студентський симфонічний оркестр НМАУ під орудою заслуженого діяча мистецтв України, доцента Ділявера Османа, Хор та Камерний оркестр Вінницького фахового коледжу мистецтв імені Миколи Леонтовича (диригент – заслужений діяч мистецтв України Ольга Бабошина, керівник оркестру – Емілія Писаренко-Івлєва). Сольні твори Мирослава Скорика виконали заслужена артистка України, доцент Марія Пухлянко (фортепіано); заслужений артист України, соліст Національної опери України Сергій Ковнір та інші.

Ведуча програми – Олександра Шевельова. Режисер концерту - заслужений діяч мистецтв України Лариса Леванова.

Людмила Шумська –

професор, завідувач кафедри вокально-хорової майстерності

Пресцентр мистецької платформи НДУ